504 245 477 | kabis@kabinysanitarne.pl

kabis

Sprzątanie toalety – prawdy i mity

Mit 1 – Wystarczy zalać na noc

Nieprawda. Zalanie na noc toalety przysłowiowym Domestosem to bardzo dobry sposób na utrzymanie jej w ciągłej czystości, ale nie jedyny. Umyć trzeba bowiem całą muszlę, a raz na jakiś czas dotrzeć nawet do miejsc, dokąd Domestos ściekający w dół nie dociera. W nowoczesnych muszlach są one zredukowane do zera ale są.
Dokładne sprzątnięcie toalety polega na demontażu deski i oddzielnym jej umyciu oraz wybraniu stojącej wody i przemycia wnętrza octem. Ma to znaczenie nie tylko higieniczne. Osadzający się tam brud jest bardziej uciążliwy niż ten pokazywany w reklamach.
Jacek Adamczak
Największym producentem mitów o sprzątaniu i higienie jest reklama.
Największym producentem mitów o sprzątaniu i higienie jest reklama.
Mit 2 – Renomowane środki do dezynfekcji toalet nie różnią się od tanich
Nieprawda. Jeśli chodzi o siłę działania są słabsze i mają gorszą lepkość. Co gorsza, nie-markowy środek może wręcz niszczyć mytą powierzchnię przebarwiając ją. Dotyczy to nawet białej ceramiki. Środki te bazują na tańszych komponentach, nie gorszych, ale poddanych tańszym ekspertyzom. Różnica w cenie nie jest duża. Starczający na dwa tygodnie intensywnego użytkowania Domestos nie jest w markecie droższy od analogicznej marki własnej więcej niż o trzy złote. Oszczędność ta zatem jest mało opłacalna.
Mit 3 – Toaleta jest najmniej higienicznym miejscem w domu
Nieprawda. Nowoczesna, często myta toaleta jest daleko mniej narażona na groźne zaniedbania higieniczne niż nowoczesna, utrzymana w czystości lodówka. Najwięcej zarazek przynosimy do domu wraz z pokarmem. Nawet tym kupionym w renomowanych sklepach. Niektóra flora i fauna jest tylko konserwowana w lodówce. Jeszcze mniej higieniczna jest często szafka na buty.
Mit 4 – Sprzątanie toalety to męskie zajęcie
Prawda. Badania potwierdzają, że sprzątanie ubikacji i łazienki to męskie zajęcie. Co prawda statystyka ta jest konsekwentnie niszczona przez producentów środków czystości, którym bardziej zależy na kobietach, a to one kupują środki czystości. O zakupie i wyborze marki decyduje tu kobieta, która pamięta o zakupie. Mężczyzna natomiast sprząta. W niektórych krajach doszło już do odwrócenia tradycyjnych proporcji dzięki producentom chemii domowej i toalety w gospodarstwach małżeńskich sprzątają kobiety. Nazywa się to stereotypem narzuconym.
Mit 5 – Najłatwiejsze w utrzymaniu czystości są kafle.
Nieprawda. Zdecydowanie łatwiej sprząta się laminat HPL. Dlatego mało który inwestor wyobraża sobie toaletę publiczną z glazurą. HPL stosowany jest nawet w ekskluzywnych lokalach, a kryzys tylko podkręca koniunkturę na technologie przyjazne ekonomicznie. „Ale dlaczego glazura jest gorsza??” zadajmy to pytanie za niedowiarków. Należyte oczyszczenie fug to co najmniej jedna dniówka sprzątaczki więcej już w przypadku średniej restauracji, nie mówiąc o stadionie, czy dużym urzędzie. Koszty montażu obu technologii też są nieporównywalne.
Mit 6 – Do toalety można wrzucać resztki jedzenia
Nieprawda. Mit jednak jest bardzo szeroko rozpowszechniony. Mało tego, że toaletę łatwo zatkać, nawet średnio rozgarnięty hydraulik może stwierdzić, kto w pionie zatkał. Wrzucanie głów wigilijnych karpi do ubikacji jest tak powszechne, że hydraulicy pracujący w pogotowiach technicznych spółdzielni wielkich blokowisk pracują również w święta Bożego Narodzenia i Wigilię i wbrew pozorom nie są to dyżury polegające na grze w karty i cichym pociąganiu piwka. Spece od kanalizy mają w święta ręce pełne bardzo brudnej roboty. Wezwań do zatkanej kanalizy jest mnóstwo.
Mit 7 – Najwięcej zarazek czai się pod obrzeżem
Nieprawda. Najwięcej tak zwanych zarazków czai się na zewnętrznej powierzchni muszli. Do standardowych zanieczyszczeń toaletowych dochodzą tu bowiem zanieczyszczenia z butów i odzieży. Dobrą sprzątaczkę poznaje się po tym jak umyta jest muszla na zewnątrz. To stary trick szefów hoteli. Kto dokładnie oglądał serial Hotel Babylon, ten wie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pierwszy raz zamawiasz
kabiny sanitarne,
szafki basenowe?

Szukasz gotowych rzutów pomieszczeń?
Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu
zapytania ofertowego?

pdf

ul. Swarzędzka 38
62-006 Gruszczyn

dz. handlowy 061 897 49 53
dz. produkcyjny 061 897 49 52
fax. 061 817 33 05
kabis@kabinysanitarne.pl

Wyślij zapytanie

Błędnie wypełniony formularz. Proszę poprawić zaznaczone pola.
Dziękujemy, formularz został wysłany.
Administratorem danych osobowych jest Kabis – Cezary Lech, ul. Swarzędzka 38, 62-006 Gruszczyn. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu odpowiedzi na przesłane zapytanie zgodnie z regulaminem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żadania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Kabis – Cezary Lech, ul. Swarzędzka 38, 62-006 Gruszczyn