504 245 477 | kabis@kabinysanitarne.pl

kabis

Ekonomiczne kabiny sanitarne

Oto 10 powodów, dla których warto zainwestować w dobre kabiny sanitarne. Na przykład takie z HPL..

1. Brzydka toaleta odstrasza. Zwłaszcza ta znajdująca się w fatalnym stanie higienicznym. Przyjąć trzeba, że w lokalu, budynku, gdzie kabiny sanitarne są w opłakanym stanie każdy klient, czy gość jest klientem/gościem jednorazowym. Tak jest brutalna prawda. Toaleta to pomieszczenie decydujące o powrotach ludzi do danego miejsca.

2. Dobre kabiny, to takie które pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń, czyli zmaksymalizować ilość „stanowisk”. Dobrze, jeśli gość nie musi czekać na swą kolej., a przy okazji: więcej toalet to możliwość organizacji większych imprez.

3. Im starsza technologia wykonania kabin sanitarnych, tym więcej zakamarków. Im więcej zakamarków, tym trudniej wysprzątać wszystko do czysta. Im trudniej wysprzątać tym gorzej wszystko wygląda. Im gorzej wygląda, tym gorsza opinia. Ten pozornie tylko łopatologiczny wywód działa pod każdą szerokością geograficzną. Właśnie dlatego właściciele obiektów taką wagę przywiązują do częstych modernizacji toalet.

4. Wchodząc do starej toalety od razu wyobrażasz sobie wszystkich ludzi, którzy korzystali z niej przez ostatnie np. pięćdziesiąt lat. Wchodząc do nowej kabiny sanitarnej nie masz tego uczucia. Dlatego warto odnawiać co jakiś czas toalety.

5. Przed boomem na HPL (high Pressure Laminate), który składa się z wielu warstw bardzo ściśle zespolonych ze sobą pod wpływem bardzo wysokiego ciśnienia, kabiny toaletowe robiono z materiałów… doskonale wchłaniających zapach. Nieważne jak ciężko pracują u Ciebie sprzątaczki. Jeśli Twoje kabiny sanitarne wykonane są z drewna lub materiałów drewnopochodnych innych niż HPL, toalety będą mieć swoisty zapach… toalety. HPL eliminuje ten zapach. Nie wchłania go, nie magazynuje, a tym samym nie pachnie niczym.

6. Kiedy bada się higienę obiektu „na oko”, bez przyrządów i dostępu do laboratorium czyli tak, jak badają ją klienci baczną uwagę zwraca się na toaletę. Jeśli toaleta jest nieświeża, cały obiekt jest niehigieniczny. …a starą kabinę sanitarną trudno doprowadzić do stanu względnej świeżości.

7. Nowsze kabiny sanitarne wymagają mniej zabiegów higienicznych. Łatwiej i szybciej się je sprząta. Można je zatem sprzątać częściej i utrzymywać na bieżąco w doskonałym stanie „nowej toalety.

8. Nowe toalety są bardziej wytrzymałe. Są odporne na wilgoć, promienie UV i szereg innych czynników, które na starych technologiach z czasem odciskają swe piętno. Nowe kabiny sanitarne – te z HPL po prostu będą starzeć się wolniej – ich żywot do następnej modernizacji będzie zdecydowanie dłuższy. Gwarancja firmy montującej je – również.

Wszystkie te reguły obowiązują również w czasach recesji. Wbrew pozorom najlepsze budynki powstają w czasach kryzysu. Budowę Empire State Building rozpoczęto w styczniu 1930 i ukończono w maju 1931.

Nowoczesne obiekty narzucają standardy starym. Nawet świetnie utrzymywany budynek starzeje się tracąc dystans do coraz nowocześniej wykończonych budowli. Na tej właśnie zasadzie centrum handlowe powoduje, że szkoła, czy dom kultury starzeje się jeszcze szybciej. Dlatego modernizacje toalet dotyczą nie tylko właścicieli biurowców, ale również dyrektorów szkół, przedszkoli, domów kultury.
Budynek to inwestycja. Budynek to towar. Można go zniszczyć, można też sprzedać z zyskiem. Potencjalny kupujący zawsze odwiedza toaletę. I bynajmniej nie robi tego tylko po to by się załatwić. Na odwiedzinach toalety zawsze można urwać coś z ceny obiektu. Zawsze znajdzie się coś brudnego, coś niedorobionego, zepsutego. Zawsze pachnie tam nie tak jak powinno: albo swoistym zapachem toalety, albo silnymi środkami odświeżającymi. Wszystko to daje pretekst do negocjowania niższej ceny i zawyżania kosztów remontu toalet, którego będzie musiał dokonać kupujący.
Dlatego właśnie kabiny sanitarne z HPL rzadko traktowane są jako koszt. One są inwestycją. Bardzo opłacalną i przyjemną w użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Pierwszy raz zamawiasz
kabiny sanitarne,
szafki basenowe?

Szukasz gotowych rzutów pomieszczeń?
Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu
zapytania ofertowego?

pdf

ul. Swarzędzka 38
62-006 Gruszczyn

dz. handlowy 061 897 49 53
dz. produkcyjny 061 897 49 52
fax. 061 817 33 05
kabis@kabinysanitarne.pl

Wyślij zapytanie

Błędnie wypełniony formularz. Proszę poprawić zaznaczone pola.
Dziękujemy, formularz został wysłany.