504 245 477 | kabis@kabinysanitarne.pl

kabis

HPL, idealna inwestycja na kryzys

Każdy kryzys, tak jak i ten, oznacza spowolnienie w budownictwie. Nie oznacza jednak, że buduje się taniej. Tanio, szybko i dużo buduje się właśnie w czasie prosperity. W budownictwie bowiem bardziej niż gdzie indziej obowiązuje zasada: albo ilość, albo jakość. Starzy szefowie robót wiedzą, że najlepiej mają te budynki, których remont przypada na na czasy spowolnienia gospodarczego. Zasada jest tu prosta. Jest mniej pracy, więc pracownicy każdego szczebla bardziej się przykładają. Ceny za pracę tez nie są wygórowane, więc można zaoszczędzić na lepsze trwalsze materiały.
I tak oto dochodzimy do HPL, czyli High Pressure Laminate (tutaj zobaczysz, co to jest HPL). Czy to technologia opłacalna w kryzysie. Czy jest to rozwiązanie wystarczająco trwałe i ekonomiczne?
HPL – jakością w kryzys
Przypomnijmy jeszcze raz pokrótce najważniejsze zalety HPL (szczegółowe właściwości HPL tutaj).
Po pierwsze: większa trwałość. Dotyczy to tak właściwości mechanicznych, jak i powierzchni. Innymi słowy ten materiał trudniej zarysować i wolniej też będzie traciło na przykład kolor, gdyż jest bardziej niż tradycyjne technologie odporne na promienie UV.
Po drugie: High Pressure Laminate to materiał bardziej żywotny niż starsze zamienniki. Kabina Toaletowa z tego materiału żyje dłużej i dłużej zachowuje swoją doskonałą mechaniczno-estetyczną kondycję.
Po trzecie: to rozwiązanie jest tańsze w eksploatacji. Łatwiej się je konserwuje i czyści oraz rzadziej reperuje.
Po czwarte: HPL jest estetyczne i przyjazne designowi.
Po czwarte: trwałe High Presssure Laminate opłaca się bardziej.
Toaleta czasów kryzysu nie musi być brzydka. High Pressure Laminate łączy estetykę z opłacalnością.
Toaleta czasów kryzysu nie musi być brzydka. High Pressure Laminate łączy estetykę z opłacalnością.
HPL – toaleta czasów kryzysu
HPL to technologia doskonale przystosowana do kabin sanitarnych, a te jako takie charakterystyczne są dla obiektów, w których przebywa wiele osób. Bez względu na to, czy mówimy o szkole, obiekcie sportowym, czy biurowcu – każdemu istniejącemu budynkowi kryzys będzie ciężko przetrwać. Każdy budynek będzie musiał na siebie zarobić. Z jednych firmy płacące za wynajem będą uciekać, w drugich tłoczyć się.
Oczywiście podstawą wyboru lokalu będzie nie tylko cena. Ta musi być dostosowana do realiów. Liczyć się będzie też lokalizacja, zaplecze, estetyka. Firmy mimo iż zacisną pasa, będą chciały sobie zapewnić minimum reprezentacyjności. I oczekiwać będzie tego nawet od toalet.
Okazuje się, że HPL jest technologią doskonale sprawdzającą się w tego typu warunkach. Jest szybka i estetyczna. Za relatywnie niską cenę można mieć kilka czy kilkanaście kabin gotowych obsłużyć większą ilość ludzi, bo pamiętać trzeba, że kryzys to w budynkach, które przetrwają więcej firm na mniejszej powierzchni każda. Takie właśnie budynki potrzebują szybkiego, modułowego systemu kabin.
Szkoła w kryzysie
Kryzys to doskonały czas… dla szkół. Co bardziej przedsiębiorczy dyrektorzy pomagają zarządzanym przez siebie placówkom wynajmując powierzchnie na weekendy, wakacje i wieczory nie tylko podczas kryzysów. W czasach spowolnienia zaś, taka samodzielność szkoły przynieść może jej spore wsparcie. Po szkolne lokale sięgają firmy, które za prosperity gardziły „salą w podstawówce”.
Taki stan rzeczy to okazja, by łatwiej zmodernizować placówkę, a przy okazji przygotować ją na przyjęcie sześciolatków.
Fakt konieczności stosowania w szkołach technik bardziej higienicznych i trwałych tylko podkreśla zalety HPL.
Artykuł odpisujący toalety dla szkół i przedszkoli.
HPL a koszty ludzkie

W kryzysie szczególnie delikatnym problemem są koszty ludzkie. Zewnętrzna opieka techniczna nad budynkiem staje się standardem. Brakuje pieniędzy na utrzymywanie pracownika dokonującego drobnych napraw. Te albo zleca się nie przebywającym na stałe w obiekcie handymanom (złotym rączkom) albo stawia się na obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną.
W tym przypadku High Pressure Laminate staje się dla administratorów wręcz sporą oszczędnością.
To samo dotyczy firm sprzątających. HPL to technologia szybsza w bieżącej konserwacji, a zatem i tańsza.
HPL przetrwa niejeden kryzys
Najwięcej zyskują oczywiście te obiekty, które już są wyposażone w tę technologię. Jednak nawet dla nowych oddawanych do użytku budynków HPL to najbardziej opłacalne, a zarazem przyszłościowe rozwiązanie. Inwestorzy wiedzą bowiem, że gdy wracać będzie prosperity – nie będzie czasu na remonty. Zwłaszcza tak newralgicznych punktów obiektu jak toaleta. Najlepiej być przygotowanym i na kryzys i na tłuste lata. Najlepiej zastosować HPL.

Dodaj komentarz

Pierwszy raz zamawiasz
kabiny sanitarne,
szafki basenowe?

Szukasz gotowych rzutów pomieszczeń?
Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu
zapytania ofertowego?

pdf

ul. Swarzędzka 38
62-006 Gruszczyn

dz. handlowy 061 897 49 53
dz. produkcyjny 061 897 49 52
fax. 061 817 33 05
kabis@kabinysanitarne.pl

Wyślij zapytanie

Błędnie wypełniony formularz. Proszę poprawić zaznaczone pola.
Dziękujemy, formularz został wysłany.