504 245 477 | kabis@kabinysanitarne.pl

Grzegorz

5 sposobów na zapchaną toaletę…

Muszla klozetowa ma to do siebie, że potrafi się zatkać. Wystarczy wrzucić do niej zbyt dużą ilość papieru toaletowego i problem gotowy. Warto pamiętać, by przy zatkanym odpływie nie spuszczać wody ponownie, narazisz się wówczas na przelanie wody i rozlanie jej po całej podłodze. Zatkana muszla może stanowić nie lada problem. Choć przepychacz sanitarny jest idealny do tego, by odetkać odpływ to istnieją także metody, które nie wymagają tego specjalistycznego narzędzia.

Czy rzeczywiście wystarczy płyn do mycia naczyń, ciepła woda, proszek do pieczenia lub ocet? Koniecznie to sprawdźcie!

Metoda #1 – Płyn do mycia naczyń i ciepła woda

 

 

Pierwszą metodą na zatkaną muszlę jest wykorzystanie dwóch składników. W zasadzie w każdym domu znajdzie się płyn do mycia naczyń, nawet jeśli w domu jest zmywarka. Płyn należy wlać do stojącej wody w muszli i odczekać aż opadnie na dno, na papier, który zatkał odpływ. Po ok. 20 minutach wlej do muszli ciepłą wodę. Znowu odczekaj i spuść wodę. Zaletą domowej metody na poradzenie sobie z zatkaną muszlą jest to, że można ją wykorzystać w zdecydowanej większości przypadków.

Zaznaczamy, że metoda nie jest w 100 % skuteczna. Wiele zależy od tego czym została zatkana muszla. W tym teście zatkano odpływ ręcznikiem papierowym. Czyli materiałem nieco grubszym niż papier toaletowy, który jak się okazuje, jest najczęstszą przyczyną zatkanego odpływu.

Metoda #2 – Przepychacz sanitarny

 

Jedna z najpopularniejszych metod przepychania zatkanego odpływu w muszli klozetowej. Rodzajów przepychaczy na rynku jest całkiem sporo, celem każdego z nich jest niesienie pomocy w momencie, kiedy woda w muszli nie chce spłynąć. Korzystanie z przepychacza jest nie tylko wyjątkowo łatwe, ale także jest to metoda bardzo szybka i skuteczna. Wystarczy włożyć gumową końcówkę do muszli, zassać (popchnąć w dół) i odessać. Działanie narzędzia jest niezwykle proste. Przepychacz spełnia rolę pompy ssąco-tłoczącej i wytwarza naprzemienne ciśnienie, które działa na ciecz. Przeważnie już po pierwszym razie mamy oczekiwany efekt odetkania muszli.

 

 

Metoda #3 – Soda oczyszczona + ocet

 

Dobrym domowym sposobem na odetkanie muszli okaże się również połączenie dwóch produktów spożywczych. Pierwszy z nich to soda oczyszczona. Soda oczyszczona równie dobrze mogłaby się nazywać „soda do czyszczenia”. Z jej pomocą można w zasadzie wyczyścić cały dom. Przyda się podczas wykonywania najmniej przyjemnych czynności związanych ze sprzątaniem – mycie okien, pranie dywanów, czyszczenia srebrnych sztućców, żelazka czy usuwania nieprzyjemnego zapachu z butów. W połączeniu z octem stanowi antidotum na zapchaną muszlę klozetową. Najpierw trzeba wsypać kila łyżek sody potem dolać octu i odczekać parę minut. Potem wystarczy spłukać wodę.

 

 

Metoda #4 – Pongtu

 

Zdecydowana większość z nas borykała się już z problemem zapchanej muszli. Zawsze wiąże się to z nieprzyjemną czynnością – odetkaniem. Metody podane powyżej są skuteczne, jednak istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak, że część zebranej wody wyleje się ze zbiornika na podłogę, albo że się ochlapiemy. Pongtu to południowokoreański wynalazek, który eliminuje to ryzyko. Wystarczy przetrzeć na sucho krańce muszli i przykleić do nich specjalny płaszcz. Spuszczamy wodę co spowoduje, że płaszcz się wybrzuszy. Teraz wystarczy kilka razy nacisnąć na wybrzuszenie i... muszla odetkana.

 

 

Metoda #5 – druciany wieszak na ubrania

 

Te metodę można uznać za desperacką. Jeśli w domu nie znajdziesz sody oczyszczonej, octu, przypadkiem nie przywiozłeś z podróży po południowej Korei Pongtu, nie masz przepychacza, a nawet płynu do mycia naczyń, to może znajdziesz druciany wieszak na ubrania. Wystarczy go rozłożyć i wepchnąć do środka muszli klozetowej. Energicznymi ruchami do siebie i od siebie trzeba przepchać odpływ z tamujących go rzeczy i gotowe.

 

 

Zapchana muszla klozetowa to na pewno jedno z najmniej przyjemnych zadań do wykonania w domu , i niestety nie można go przełożyć na później. Być może w pierwszej chwili pomyślisz, że trzeba wezwać hydraulika albo chociaż poprosić o pomoc sąsiada, warto jednak sprawdzić jak można zrobić to samemu. Zawsze znajdzie się w domu coś, co w tej nieczystej pracy będzie pomocne.

Dodaj komentarz

Pierwszy raz zamawiasz
kabiny sanitarne,
szafki basenowe?

Szukasz gotowych rzutów pomieszczeń?
Potrzebujesz pomocy w przygotowaniu
zapytania ofertowego?

pdf

ul. Swarzędzka 38
62-006 Gruszczyn

dz. handlowy 061 897 49 53
dz. produkcyjny 061 897 49 52
fax. 061 817 33 05
kabis@kabinysanitarne.pl

Wyślij zapytanie

Błędnie wypełniony formularz. Proszę poprawić zaznaczone pola.
Dziękujemy, formularz został wysłany.